Biesiada Śląska w naszym Przedszkolu

W dniach 16-18 listopada w naszym przedszkolu już po raz drugi odbyły się Biesiady Śląskie, na których gościliśmy Rodziców naszych przedszkolaków. Ach co się działo…

Kolejny raz mogliśmy wspólnie przeżyć cudowne chwile podczas śpiewów, tańców, wspólnych zabaw i konkursów. Była to również okazja by dzieci zaprezentowały Rodzicom to, czego nauczyły się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej “Gdzie mieszkam – kim jestem”.

Podczas Biesiady nie tylko dzieci dobrze się bawiły, Rodzice również z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy uczestniczyli w różnych zabawach i konkursach 🙂 Mamy jadły kreple wiszące na sznurkach, Tatusiowie dla odmiany pałaszowali krupnioki, jednak nie myślcie sobie, że i jedno i drugie Rodzice dostali ot tak – zadania konkursowe były znacznie utrudnione: nie można było do tego celu używać rąk, a talerzyki z krupniokami trzeba było przyciągnąć, zwijając papier toaletowy. Biorący udział w konkursach Śmiałkowie, froterowali również podłogę “nowoczesnym” sprzętem czyszczącym, inscenizowali piosenkę “Poszła Karolinka”, “skubali pierze”, a także smarowali chlebek smalcem przyrządzonym przez nasze cudowne Panie Kucharki. Gościem specjalnym naszej Biesiady był Pan Grzegorz Franki – Prezes Związku Górnośląskiego w Katowicach.