BohaterOn w Twojej szkole 2023/24

Nasze przedszkole przystąpiło do projektu BohaterON w Twojej Szkole 2023/2024.

BohaterOn to ogólnopolska kampania upamiętniająca uczestników Powstania Warszawskiego, promująca postawy patriotyczne i popularyzująca historię Polski XX wieku.

W ramach realizacji projektu w grupach starszaków zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu edukacji patriotycznej i historycznej. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowiadania pt. „Jak zostałem bohaterem”  autorstwa Elizy Piotrowskiej, w którym pierwszoosobowym narratorem jest ciekawy świata 8-letni Leon mieszkający w Warszawie. Dzieci w przystępny sposób poznały uniwersalne znaczenie takich pojęć jak ojczyzna i bohaterstwo. Za pośrednictwem obrazowego i humorystycznego języka dzieci dowiedziały się, że można zostać bohaterem, nawet, gdy nie ma wojny i jest się dzieckiem :).

Dzieci oglądały też Niebajkę o Powstaniu – przedstawienie dla najmłodszych oparte na relacji dziadek – wnuczka, które w prosty sposób ukazywało dzieciom czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą. Starszaki  kolorowały też kolorowanki składające się na plakat i układały życzenia dla Powstańców.