Koncert Charytatywny “Bo razem możemy więcej”

16 lutego w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach już po raz piąty odbył się Koncert Charytatywny na rzecz P. Krystiana Jablońskiego – Rodzica jednego z naszych wychowanków. Pan Krystian na wskutek niefortunnego upadku doznał urazu kręgosłupa i od kilku lat wymaga leczenia i rehabilitacji.

Tradycją jest fakt, iż od 5 lat koncert rozpoczynamy i kończymy piosenką Małej Orkiestry Dni naszych, o wiele mówiącym tytule „Piosenka o pomaganiu”. Tak też było i tym razem. Członkowie Rady Pedagogicznej oraz  Rady Rodziców wraz z obecnymi na sali przedszkolakami, na początku koncertu wspólnie ją odśpiewali.

I się zaczęło … 🙂

Pierwszymi artystkami, występującymi na scenie były dziewczynki z  naszego przedszkola, które zaprezentowały wdzięczny taniec laleczek.

Następnie pojawili się  artyści doskonale wszystkim znani, scenicznie zahartowani, bowiem nie pierwszy raz przygotowują przedstawienie na tę okoliczność. Jest  to oczywiście wspaniała … Rada Rodziców naszego przedszkola. Tym razem wystąpili z przedstawieniem na podstawie tekstu Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”.

A po nich na scenie wystąpiła grupa akrobatyczna ze Studia taneczno-akrobatycznego „Activo”.

Podczas koncertu, wspaniałego Twista zaprezentowały nam taneczne duety, czyli tatusiowie i córeczki z grupy „Skrzaty”, a w następnej kolejności równie pięknie zatańczyli tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca “Silesianie”, którzy z wielką gracją przypomnieli nam czas śląskich biesiad, nie tak dawno organizowanych  w naszym przedszkolu.

Dla amatorów słodyczy, wspaniałą ucztę dla podniebienia przygotowały  dziewczynki z grupy “Zajaczki”. Zaprezentowały słodki, czekoladowy taniec. 

Miłą niespodziankę przygotowały  również nasze panie. Zabrały nas w podróż w przyszłość, podczas której mogliśmy zobaczyć, co w roku 2056 będzie się działo w naszym przedszkolu.

Jeżeli myślicie, że podczas koncertu zabrakło rozrabiaków, to jesteście w błędzie, bowiem przedszkolne “Urwisy”, z grup “Smerfy” i “Sówki” nieźle na scenie oczywiście w rytmie tańca porozrabiali.

A na koniec prawdziwą przyjemność dla duszy, sprawiły nam dzieci z grupy “Kangurki”, prezentując zwiewny taniec z szarfami.

Oj, wrażeń było co nie miara, zresztą zobaczcie sami …