Koncert Charytatywny ,,Bo Razem Możemy Więcej….”

19 marca 2019r. w sali teatralnej Pałacu Młodzieży już po raz drugi zabrzmiały słowa: „kto jeśli nie Ty…”. Słowa te to fragment piosenki Małej Orkiestry Naszych Dni, piosenki będącej utworem przewodnim II Koncertu charytatywnego pt. „Bo razem możemy więcej” organizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 5 w Katowicach na rzecz P. Krystiana Jablońskiego- rodzica jednego z naszych wychowanków.

Jako pierwsi na scenie wystąpili najmłodsi artyści-  czterolatki z grupy „Skrzaty” z naszego przedszkola. Zatańczyły one Taniec norweski R. Griega. Kolejnymi wykonawcami, którzy uświetnili nasz koncert były dziewczęta ze Studio taneczno-akrobatycznego  „Activo”. Wystąpiły One z pokazem tańca akrobatycznego „Zasypianie” do melodii „Arrival of the_Birds”. Co wyprawiały te młode akrobatki…. widownia aż zamierała z wrażenia. Nie zabrakło i clowna…. P. Bogdan Michalec rozbawiał nas do łez 🙂 🙂 🙂 Gromkimi brawami  została również nagrodzona Rada Rodziców… Przedstawienie „Ptasie radio” w Ich wykonaniu na długo zostanie nam w pamięci:). Zespół tańca towarzyskiego „Swing” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Tychach występował  u nas już w ubiegłym roku. Podczas tegorocznego koncertu tancerze zaprezentowali nam quickstepa…. Cóż za wdzięk, co za gracja… Drugą część koncertu rozpoczynał  czarno-biały taniec w wykonaniu nauczycieli pracujących w naszym przedszkolu. Ich występ został nagrodzony owacjami na stojąco 🙂 :). Zresztą, nie mogło być inaczej… kto ma tyle wdzięku co One? 😉 Pięć szpadzistek reprezentujących Pałac Młodzieży w Katowicach wzbudziło równie wielki zachwyt. Lepiej nie wchodźcie Im w drogę ;). Co było dalej?

Młodzież ze Studio taneczno-akrobatycznego „Activo” zaprezentowała drugi pokaz tańca. Tym razem wystąpiły jako czarownice w utworze Carol of the Bells EPIC CINEMATIC PIANO w wersji instrumentalnej Tommee ProfittZespół tańca towarzyskiego „Swing” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Tychach zachwycił nas rumbą…. Koncert zakończono „Piosenką o pomaganiu” Słowa „Kto jeśli nie Ty…” odśpiewali wszyscy występujący na scenie artyści.