Międzyprzedszkolny Konkurs “Gdzie mieszkam- kim jestem?”

Dnia 13 czerwca 2022r. w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs “Gdzie mieszkam – kim jestem?”. W konkursie brało udział pięć trzyosobowych zespołów z katowickich przedszkoli: MP nr 2, 3, 16, 99 i Przedszkole Niepubliczne “Pałacyk”.

Konkurs zainaugurowały występy dzieci z naszego przedszkola z grup “Sówki”, “Smerfy” i “Kangurki”.

Następnie Dyrektor naszego przedszkola przedstawiła zebranym gościom Jury, które bacznie obserwowało poczynania uczestników.

A potem się zaczęło.

Mieli oni bowiem przed sobą nie lada wyzwania. Na początku sprawdziliśmy czy znają słowa w gwarze śląskiej i czy potrafią  ułożyć wyrazy z rozsypanki literkowej.

W następnym zadaniu dzieci udowodniły nam, że rewelacyjnie potrafią dbać o porządek. Froterowały podłogę. A z jakim skupieniem to robiły zobaczcie sami.

Następne konkurencje były związane z pracą górnika. Pierwszą był labirynt, w którym przedszkolaki pomagały górnikowi dotrzeć do szybu. W kolejnej natomiast fedrowali w ścianie, wydobywali bryły węgla i ładowali je do wagonika. W tym zadaniu liczyła się precyzja i doskonała sprawność manualna, bowiem bryłami węgla były klocki z popularnej gry Jenga. Zwyciężyła drużyna, w której wagoniku było najwięcej bryłek.

Po ciężkiej robocie należy się posiłek. Jednak, żeby nie było za łatwo trzeba go było po części samodzielnie przygotować. W kolejnym tym razem kulinarnym zadaniu, mali kucharze z przygotowanych wcześniej składników jak prawdziwe śląskie gospodynie zawijali rolady. Duma była ogromna kiedy wszystko wszystkim idealnie się udało i do kuchni pojechał komplet pysznie wyglądających rolad. Oczywiście na koniec uczestnicy zasłużyli na śląski obiad, który z apetytem pałaszowali.

A na zakończenie konkursu nasz Gość specjalny, a jednocześnie przewodniczący Jury, Prezes Związku Górnośląskiego, Pan Grzegorz Franki, przekazał jakże radosną informację, że wszystkie zespoły z zadaniami poradziły sobie rewelacyjnie, tym samym zajęły ex aequo I miejsce. Wszystkim uczestnikom wręczył pamiątkowe dyplomy i kubki, po brzegi wypełnione bombonami.