O przedszkolu

Miejskie Przedszkole nr 5 w Katowicach

adres: ul. Generała J. Zajączka 6 40-050 Katowice

tel. 32 251-47-26 lub 519303573

mail: mp5katowice@op.pl

Dyrektor : Iwona Syposz                             Wicedyrektor: Gabriela Machalska

Nasza placówka mieści się w Katowicach w dzielnicy Śródmieście przy ul. Gen. J. Zajączka 6. Jest to korzystna lokalizacja, albowiem pomimo iż jest to centrum miasta ulica przy której znajduje się placówka jest wewnętrzną drogą osiedla domów jednorodzinnych o niewielkim ruchu ulicznym. 

Budynek w którym mieści się przedszkole jest czterokondygnacyjny, jego powierzchnia użytkowa to 712,90 m2. Kondygnacyjny układ budynku wykorzystano tak, że na każdym piętrze przebywają dzieci zbliżone wiekowo.

Placówka dysponuje obiektami, pomieszczeniami i wyposażeniem odpowiednim do właściwego przebiegu procesu dydaktyczno-wychowawczego i opiekuńczego. Sale zajęć są przestronne i widne. Meble, sprzęty i zabawki posiadają odpowiednie certyfikaty. Każda sala do zajęć wyposażona jest w nowoczesny sprzęt audiowizualny (Telewizor, DVD, Video, oraz magnetofon CD). 

Przy każdej z sal usytuowane są estetycznie i funkcjonalnie urządzone łazienki, w których to każde dziecko posiada indywidualną półkę na własne przybory higieniczno-sanitarne ( w łazience dzieci najmłodszych dodatkowo zamontowano brodzik).
Na każdej kondygnacji znajdują się przestronne szatnie – każde dziecko ma swoją własną półeczkę, wieszak i siedzisko wygodne przy zmianie obuwia. Przedszkole dysponuje przestronną nowo wybudowaną salą gimnastyczną bogato wyposażoną w sprzęt do ćwiczeń ruchowych i przybory gimnastyczne oraz mniejszą salą do zajęć ruchowych i gimnastyki korekcyjnej wyposażoną w sprzęt rehabilitacyjny. Posiadamy również mini pracownię komputerową wyposażoną w cztery nowoczesne komputery przystosowane do użytku przez dzieci (wszystkie z dostępem do Internetu). W przedszkolu znajduje się także sala do nauki języka angielskiego, gabinet logopedy i psychologa.

Przedszkole dysponuje dużym i bezpiecznym dla przedszkolaków ogrodem. Jest on wyposażony w estetyczne i funkcjonalne drewniane elementy rekreacyjno- sportowe usytuowane na podłożu piaskowym.

Nad bezpieczeństwem i prawidłowym rozwojem dzieci czuwają nauczycielki z wyższym wykształceniem pedagogicznym, pomoc wychowawcy oraz sprawdzony personel pomocniczy.

Przedszkole zapewnia dzieciom całodzienne, racjonalne wyżywienie. Dieta naszych przedszkolaków w pełni realizuje indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.

W ramach zajęć dodatkowych oferujemy zajęcia z języka angielskiego, rytmiki i gimnastyki korekcyjnej. Ponadto dzieci szczególnie uzdolnione artystycznie mają możliwość rozwijania swych zdolności i zainteresowań na zajęciach kół zainteresowań: plastycznego, muzycznego, zespołu wokalno- tanecznego i teatralnego

Naszym celem jest wychowanie otwartych, samodzielnych, ciekawych świata, aktywnych, odpowiedzialnych i radzących sobie z problemami dzieci.