Współpraca z Fundacją ING Dzieciom

Pierwszym z działań, jakie podjęliśmy w ramach projektu “EKOlaboratorium Zajączka” była wymiana piasku w naszym ogrodzie. Zadanie nie było łatwe, gdyż piasku do piaskownic potrzebne było aż 25 ton. Na szczęście na wolontariuszy z ramienia ING zawsze można liczyć. Dzielnie wsparli oni naszych Pracowników i Rodziców i raz, dwa ogród stał się miejscem przyjaznym ekodoświadczeniom :).

Szanowni Państwo

Informujemy, że nasze przedszkole zwyciężyło w tegorocznym konkursie „Moje środowisko” z projektem “EKOlaboratorium Zajączka”.

Nad oceną wniosków pracowała 6-osobowa kapituła konkursowa składająca się z przedstawicieli Fundacji ING Dzieciom, ING Banku Śląskiego oraz ekspertów zewnętrznych, zajmujący się na co dzień ekologią.

Kwota o jaką wnioskowaliśmy została zaakceptowana, czyli na realizację projektu otrzymaliśmy 9000zł.

To już drugi projekt realizowany dzięki współpracy z ING. W ramach pierwszego projektu “Mobilny pawilon sensoryczny” zdobyliśmy 1000 złotych.

Powyżej, w kolejnych relacjach będziemy informowali Państwa o podejmowanych przez przedszkole, w ramach obu tych projektów, działaniach.

W dniu dzisiejszym tj. 12.05.2023r. odbyły się pikniki integracyjno-edukacyjne w grupach III “Skrzaty” i VI “Kangurki”. Zobaczcie jakie panele sensoryczne wykonały dzieci  (oczywiście z pomocą Rodziców). Super, prawda?

Każda z grup wykona takie panele, które następnie posłużą nam do doskonalenia sensoryki dzieci.

Szanowni Państwo

Pawilon sensoryczny już stanął w naszym ogrodzie 🙂

Czeka na pierwsze zajęcia.

Szanowni Państwo

Z dumą informujemy, że nasze przedszkole, w ramach konkursu wolontariackiego “Dobry pomysł” realizowanego przez ING Bank Śląski-Fundację ING Dzieciom,  otrzymało 1000 złotych na realizację projektu “Mobilny pawilon sensoryczny”.

W ramach realizacji tego projektu zostanie zakupiony pawilon ogrodowy w którym odbywały się będą zajęcia dla dzieci, a także zostaną wykonane panele sensoryczne i przeprowadzone warsztaty dla dzieci.