Światowy Dzień Zdrowia

W dniach od 4 do 8 kwietnia, w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Zdrowia podejmowaliśmy liczne działania edukacyjno-informacyjne.

“Każdy z nas chce być zdrowy, a o zdrowie trzeba dbać” – wiedzą to nawet nasze przedszkolaki, dlatego z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich proponowanych zajęciach.

Dzieciaki brały udział w konkursach, quizach, rozwiązywały zagadki i rebusy. Opowiadały jak należy dbać o zdrowie. Przypomniały  wszystkim o zasadach higieny, a także i o tym, że czysta woda zdrowia doda :).

Nasze przedszkolaki, doskonale pamiętają o  właściwym odżywianiu, dlatego zakładały w salach hodowle roślin, siały zioła i nowalijki.

By dowiedzieć się jeszcze więcej na temat zdrowego trybu życia, nasi milusińscy oglądali różne filmy edukacyjne, słuchali opowiadań i wykonywali różne  plakaty i prace plastyczne. Furrorę natomiast zrobił zdrowy deserek cytrynowy bez użycia cukru mniam, mniam … ależ był smaczny. A na koniec były tańce i zabawy ruchowe, bo wszyscy doskonale wiemy, że ruch to zdrowie !!!