V Międzyprzedszkolny Konkurs wiedzy o Śląsku “Gdzie mieszkam- kim jestem?”

W środę 14 grudnia w naszym przedszkolu miał miejsce V Międzyprzedszkolny Konkurs wiedzy o Śląsku “Gdzie mieszkam-kim jestem?”.

W konkursie już po raz piąty brały udział cztery trzyosobowe zespoły z katowickich przedszkoli: MP nr 2, 3, 71 i 99. Na początku wszystkich uczestników występami artystycznymi powitały dzieci z grup “Zajączki” i ‘Kangurki”.

No i się zaczęło… Przed biorącymi udział w konkursie dzieciakami stały nie lada wyzwania. Najpierw uczyli się chodzić jak gryfne frelki, potem porządkowali izba bo ktoś namarasił węglem, niczym górnicy zjeżdżali szolom pod ziemię by następnie układając multimedialne puzzle przygotować sobie stanowiska pracy. A na koniec wszyscy uczestnicy mieli bojowe kulinarne zadanie. Tym razem musieli przygotować nudle, które potem z apetytem w nudelzupie zjadali :))))

Oczywiście nad wszystkim czuwało profesjonalne JURY. 

Po burzliwych obradach Przewodniczący – Prezes Związku Górnośląskiego Pan Grzegorz Franki – ogłosił, że JURY obserwując starania i zaangażowanie wszystkich zespołów uznało, iż wszyscy uczestniczący w konkursie zajęli I miejsce czyli zostali LAUREATAMI.

Wszystkie przedszkola otrzymały nagrody i  pamiątkowe dyplomy .

Brawo, brawo, brawooooo …