Sprawy bieżące

Szanowni Państwo

Szkoła Języków Obcych ProfiLingua w Katowicach

(z którą współpracujemy od lat organizując okazjonalne darmowe zajęcia dla Państwa dzieci)

zaprasza Państwa dzieci na cykl spotkań z Panem Bystrzakiem w okresie letnim.

Tym razem na zajęcia zapraszają Dzieci wraz z Rodzicami do placówki ProfiLingua w Katowicach przy ul. Młyńskiej 23.

Zaproszenie obejmuje 3 spotkania 60 minutowe.

Zajęcia realizowane będą zarówno w czerwcu, jak również w miesiącach wakacyjnych.

Poniżej zamieszczamy dla Państwa zaproszenie 🙂

Szanowni Państwo

Czy wiecie jak rozpoznać, czy Państwa dziecko jest uzależnione od smartfona? Czy wicie jak sprawdzić, czy Państwa dziecko za dużo gra? 
Czy jesteście świadomi zagrożeń, jakie na dziecko czyhają w sieci? Czy wiecie jak je przed nimi chronić?
Jeśli nie, lub jeśli chcielibyście Państwo uzupełnić posiadaną już wiedzę, proponujemy zapoznać się z broszurą „Dzieci w wirtualnej sieci”

Szanowni Państwo, 

Od dnia 1 kwietnia 2021r do dnia 23 kwietnia można składać deklaracje dotyczące pobytu dziecka w przedszkolu w okresie wakacyjnym. Deklaracje te mogą być składane telefonicznie na numer przedszkola:

32 251 47 26.

Przypominamy, że zgodnie z poczynionymi z Państwem ustaleniami Miejskie Przedszkole nr 5 w Katowicach w okresie wakacyjnym pracuje od 1 do 16 lipca i od 1 do 31 sierpnia.

Szanowni Państwo

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych przedszkolaków oraz ich rodzin, przystępujemy do realizacji akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Wirusoochrona” zainicjowanej na trenie województwa śląskiego przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w przedszkolach poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla dzieci przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. W trakcie zajęć dzieci będą mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

Akcji towarzyszy hashtag: #wirusoochrona #lekcjaHIGIENY

Dla dzieci proponujemy bajkę animowaną o koronawirusie:

i piosenkę: