Warto poczytać

Szanowni Państwo

Polecamy Państwa lekturze broszurę informacyjną pt. ” Dzieci w wirtualnej sieci”

Broszura do pobrania

Szanowni Państwo

Przed nami okres ferii zimowych- czas wypoczynku, wesołych zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Zapraszamy zatem do przeczytania kilku artykułów utrwalających te podstawowe zasady warunkujące bezpieczeństwo dzieci podczas ferii.

Z inicjatywy Wojewody Śląskiego 14 stycznia 2022 r. na terenie województwa śląskiego rozpoczęły się działania w ramach akcji “Bezpieczne Ferie 2022”, które potrwają do 28 lutego 2022 r.
 Celem akcji „Bezpieczne Ferie 2022” jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku zimowego dzieciom i młodzieży, a także wszystkim osobom przebywającym na terenie naszego województwa.

Przyłączamy się do udziału w akcji. We wszystkich przedszkolnych grupach zorganizowane będą zajęcia podczas których omówione i utrwalone będą zasady warunkujące bezpieczeństwo dzieci podczas zabaw na śniegu i lodzie, a także ogólne zasady zapewniające dzieciom bezpieczeństwo w domu i na ulicy.

Informacje na temat akcji znajdziecie Państwo w linkach poniżej.

A dla dzieci… animowane bajki poruszające tematyke ich bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.