Nasze działania

Przypominamy, że w naszym przedszkolu cały rok trwają zbiórki surowców wtórnych: makulatury, plastikowych nakrętek, zużytych baterii…

Pamiętajcie o tym !!!

„Skrzaty” w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie były w środę- 13 października 2021r.

W ramach warsztatów edukacyjnych przygotowywały własne, zdrowe herbatki owocowo-ziołowe. Pani Dyrektor tez dostała taką specjalnie dla niej skomponowaną przez dzieci herbatkę :). Mówiła, że była pyszna.

14 października 2021r. dzieci z grupy „Sówki”  i „Zajączki” uczestniczyły w wycieczce do Ogrodu Botanicznego w Mikołowie gdzie, brały udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych…

To już kolejny rok w którym uczestniczymy w Wojewódzkiej Akcji Edukacyjno-Informacyjnej „Wirusoochrona”.

Tym razem nasi wychowankowie walczyli z wirusami w samodzielnie wykonanych maseczkach, kolorowali karty pracy otrzymane jako materiały edukacyjne w ramach akcji, a przy tym doskonale się bawili…

11-15X 2021r.

Sówki wykazały się niemałymi umiejętnościami kulinarnymi. Dziś tj. 13 października 2021r. samodzielnie przygotowywały kanapki pełne zdrowia. Zajadało się nimi całe przedszkole 😉

Myślicie, że  sześciolatki nie są wystarczająco duże, by być kucharzem? No to jesteście w błędzie! Sami popatrzcie jak nasze „Kangurki” i „Smerfy”sprytnie radzą sobie w kuchni 🙂

W sekrecie Wam powiem, że szaszłyki owocowe też były pyszne 😉

Ruch to zdrowie. Zabawy na powietrzu też. Przekonywaliśmy o tym naszych rodziców na piknikach rodzinnych organizowanych w dniach 23, 28, 29, 30IX 2021r.

Były zawody sportowe, zabawy kołowe, korzystaliśmy też z przedszkolnych placów zabaw. Było fajnie 😉 😉 😉

Lubicie owoce i warzywa? My bardzo. W przedszkolu robimy nawet owocowe dni :). Taki dzień był na przykład 28 września 2021r.

Na naszych stołach królują wtedy owoce, przygotowywane przez nas- przedszkolaków sałatki owocowe .

A i zabawy przy tym co niemiara 🙂

W związku z realizacją w roku 2020/21 programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne” którego głównymi założeniami są:
-zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
-kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
-propagowanie zdrowego stylu życia,
-zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych. 

zapraszamy Państwa na webinar dla Rodziców prowadzony przez pedagoga i profilktyka – Mateusza Puchowskiego.

Czy wiecie czym są wirusy? A i to wiecie, jak można je zwalczać?

Jeśli nie, to chętnie podzielimy się w Wami ta wiedzą :). Nas nauczyły  podczas zajęć (w ramach realizacji programu „Wirusoochrona”nasze Panie ;).

Warsztaty plastyczno-ekologiczne „Torba dla Mamy i Taty” – 13 maj 2021r.

Chyba wszyscy wiedzą, że żeby być zdrowym trzeba dbać o środowisko w którym żyjemy.

My dbamy :). Zachęcamy do tego również naszych rodziców. Stąd pomysł na ekotorby dla nich. Mniej reklamówek to zdrowszy Świat 🙂

Zielona żaba, zielony mech… i w dniu dzisiejszym zielono w naszym przedszkolu :).  23 marzec 2021 był u nas zielonym dniem.
Jedliśmy zdrowe zielone posiłki, bawiliśmy się w zabawy z zielonym, no i uczyliśmy o tym jak duże znaczenie w naszym życiu ma prawidłowa dieta- czyli zjadanie owoców i warzyw. Było super 🙂

Szanowni Państwo,

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych przedszkolaków oraz ich rodzin, przystępujemy do realizacji akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Wirusoochrona” zainicjowanej na trenie województwa śląskiego przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w przedszkolach poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla dzieci przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.
W trakcie zajęć dzieci będą mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

Akcji towarzyszy hashtag: #wirusoochrona #lekcjaHIGIENY

17 listopada 2020r. nasze przedszkole organizowało 
I Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu
pt. „Smacznie, zdrowo, kolorowo”.
W dobie pandemii konkurs ten odbywał się online.

Uczestnicy konkursu układali online puzzle, segregowali, uczestniczyli w quizach, układali ilustracje według kolejności zdarzeń… a przede wszystkim dobrze się bawili :).
Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość… W Miejskim Przedszkolu obyła się ona 13 listopada w grupie I „Biedronki” i 20 listopada w grupie II „Misie”. Jako że jesteśmy Przedszkolem Promującym Zdrowie w „tytkach” dla naszych maluchów zamiast tradycyjnych słodyczy były owoce.

13 listopada 2019r. kolorem dominującym w naszym przedszkolu stał się pomarańczowy. W tym dniu  pomarańczowe były stroje dzieci i Pań.

Na marchewki urodziny wszystkie zeszły się jarzyny… tak brzmią słowa lubianej przez nas piosenki. Choć czy tylko one? My dziś też uczestniczyliśmy w pomarańczowym dniu w naszym przedszkolu. Nawet sami robiliśmy sok. Zgadnijcie jakiego koloru?

Jak co roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w akcji
„Sprzątanie Świata”
– największej w kraju ekologicznej kampanii społecznej.
Tym razem nasz mały świat sprzątaliśmy 20 września 2019r.

Temat tegorocznej edycji to „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”,
dlatego też oprócz udziału w akcji i sprzątania okolicznych ulic w przedszkolu organizowane były zajęcia proekologiczne kształtujące u dzieci odpowiednie nawyki jak chociażby segregowanie odpadów, rezygnacja z jednorazowych pojemników o toreb i troska o jakość powietrza.

Czystość to zdrowie- to wie każdy. A jak zachęcić dzieci do mycia rączek? Najprościej zrobić z nimi mydła 🙂

My robiliśmy własne mydełka 13 maja 2019r. Prawda, że ładne?

Zdrowie to ruch 🙂 :). Dbamy o nasze zdrowie i jesteśmy sprawni fizycznie.

„Smerfy” to nawet uczestniczyły w zawodach

zajęły 1 miejsce

i zdobyły Puchar Dyrektora SZPnr3 w Katowicach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gratulujemy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

14 września dzieci z grup „Zajączki”, „Smerfy”, „Kangurki” i „Sówki”

uczestniczyły w akcji „Sprzątanie Świata- Katowice 2018r”.

Jak co roku wysprzątaliśmy teren w najbliższej okolicy przedszkola oraz pobliskie skwery.