Dzień Matki Ziemi – EkoWarsztaty w grupie “Skrzaty”

W piątek 26 maja nasze Skrzaciki uczestniczyły w warsztatach klimatyczno-ekologicznych w ramach drugiego projektu Fundacji ING dzieciom – “EKOlaboratorium Zajączka”.

Warsztaty odbywały się w Parku im. Tadeusza Kościuszki. Prowadzili je prof. Piotr Skubała ekolog z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego oraz dr Magdalena Ochwat z Interdyscyplinarnego Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną Uniwersytetu Śląskiego. Podczas warsztatów, dzieci miały okazję w sposób bezpośredni przekonać się, że przyjaciółmi ludzi są nie tylko inne osoby czy zwierzęta, ale także drzewa. Opowiadały  o nich. Mówiły dlaczego drzewa są dla ludzi ważne. Następnie dzieci wykonując prośby prowadzących, starały się poczuć drzewami i poznawały je innymi zmysłami niż wzrok – przytulały, słuchały drzew i dotykały. Obserwowały przez lupy “dary” drzew, parku, lasu: szyszki, korę, liście, igły itp. Wszystkie te działania przeplatane były muzycznymi zabawami integracyjnymi. Przedszkolaki bawiły się wspaniale. Z ogromnym zainteresowaniem słuchały i uczestniczyły we wszystkich zabawach :)))

Szanowni Panie Profesorze i Pani Doktor

serdecznie dziękujemy za ogrom przekazanej wiedzy i wspaniałą atmosferę towarzyszącą spotkaniu. Cieszymy się, że to właśnie tacy Pasjonaci wzięli na siebie ciężar odpowiedzialności, za zaszczepienie u naszych wychowanków bakcyla fascynacji naturą.