Koncert Charytatywny “Bo razem możemy więcej!”

31 marca w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się IV Koncert Charytatywny na rzecz P. Krystiana Jablońskiego – rodzica jednego z naszych wychowanków, który na wskutek niefortunnego upadku doznał urazu kręgosłupa i od trzech lat wymaga leczenia i rehabilitacji.

Koncert rozpoczęto utworem Małej Orkiestry Dni Naszych pt. „Piosenka o pomaganiu”, która od lat jest hymnem  organizowanego przez przedszkole koncertu  charytatywnego. Pierwszymi artystami, którzy występowali na scenie były dzieci z grup młodszych „Misie”, „Skrzaty” i „Zajączki” z naszego przedszkola. Tańczyły do utworu „Chicken Song”. Jako kolejni na scenie pojawili się artyści ze Studia taneczno-akrobatycznego „Activo” z pokazem tańca akrobatycznego – diabolina.

Następnie pojawili się  artyści niesamowicie utalentowani.  Występy na scenie nie są Im obce, bowiem nie pierwszy raz przygotowują przedstawienie na tę okoliczność.  Co tu dużo mówić  to oczywiście … Rada Rodziców naszego przedszkola. Cieszy nas fakt, że do tego zacnego grona dołączyli również Rodzice naszych absolwentów, którzy twierdzą, że “z wielkim sentymentem nas wspominają i chętnie do nas wracają”. Tym razem  zaprezentowali przedstawienie na podstawie tekstu Jana Brzechwy pt. „Kaczka Dziwaczka”. Ostatnimi wykonawcami pierwszej części koncertu były dzieci z grupy “Smerfy”. 5-latki zaprosiły nas na “dziki zachód” gdzie dostarczyły nam wielu mocnych wrażeń.

Tuż po przerwie na scenie pojawiły się roztańczone dzieci z grupy “Sówki” ze wspaniałym twistem, a po nich  Rada Pedagogiczna Miejskiego Przedszkola nr 5 w Katowicach. Tym razem panie wystąpiły incognito i zaprezentowały wiązankę energetycznych tańców współczesnych.

Jako następni na scenie ponownie pojawili się artyści ze Studia taneczno-akrobatycznego „Activo” tym razem z  tańcem do utworu “Under -the-sea-instrumental-from-the-little-mermaid”. Natomiast ostatnimi wykonawcami, podczas koncertu charytatywnego były dzieci z najstarszej grupy z naszego przedszkola  “Kangurki”. Dzięki nim wybraliśmy się w rejs na Karaiby razem z prawdziwymi piratami. Oj, ale się działo …  Na zakończenie na scenie pojawili się wszyscy występujący podczas koncertu artyści i dzieci z naszego przedszkola. Zaśpiewali oni jeszcze raz „Piosenkę o pomaganiu”.

Dziękujemy Panu Michałowi Kubarskiemu, który już po raz trzeci zapewnił nam nieodpłatnie obsługę fotograficzną koncertu. Te piękne, profesjonalne  zdjęcia, które zamieściliśmy powyżej to właśnie Jego dzieło.