Międzyprzedszkolny Konkurs “Smacznie, zdrowo, kolorowo…”

Miesiąc marzec rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu „smacznie, zdrowo i kolorowo”. W ramach organizowanego już po raz czwarty Międzyprzedszkolnego Konkursu wiedzy o zdrowiu, naszą placówkę odwiedziły trzyosobowe zespoły z pięciu katowickich przedszkoli.

Na początku, wszystkich obecnych, występem artystycznym przywitały dzieci z grupy “Kangurki”. Następnie uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania kilka zadań sprawdzających ich wiadomości z zakresu zdrowego odżywiania, aktywnego spędzania wolnego czasu oraz profilaktyki służącej zachowaniu zdrowia.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali interaktywne zadania i ćwiczenia, uczestniczyli w quizach, a przy tym wszystkim doskonale się bawili.

Z zadaniami dzieci poradziły sobie doskonale. Bezbłędnie segregowały warzywa i owoce, nie miały też problemów z wyborem odważników podczas ich ważenia. Wiedziały do jakiego lekarza (okulisty) należy udać się, aby sprawdzić swoje umiejętności spostrzegania. Wytrwale czyściły bakterie na wirtualnych ząbkach. Szczególnie skupione były podczas  odpowiedzi  na pytania w grze „Milionerzy” oraz podczas układania puzzli. Trudności nie sprawiło im także wykonanie losowo  wybranych zestawów ruchowych. Najsmaczniejsze było jednak ostatnie zadanie. Członkowie każdego zespołu mieli do przygotowania dla siebie (ze zgromadzonych na stolikach zdrowych produktów)  smacznych, zdrowych i kolorowych kanapek (zgodnie z tytułem konkursu), które następnie ze smakiem skonsumowali. Czego tam nie było! Był bukiet różnych warzyw, kiełki, twarożek, wędlinka i oczywiście pieczywo, z naciskiem na ciemne. Przygotowane kanapki prezentowały się smakowicie i tak też chyba smakowały. Świadczyły  o tym zadowolone minki dzieci. Na koniec przewodnicząca Jury ogłosiła wyniki. Jednogłośnie wszystkie zespoły zostały laureatami konkursu. Dyrektor wręczyła nagrody: pamiątkowe dyplomy, kosze z owocami oraz kolorowanki dla każdego uczestnika.


,