VI Koncert Charytatywny “Bo razem możemy więcej”

W czwartek 7 marca już po raz szósty na Sali Teatralnej w Pałacu Młodzieży, z inicjatywy Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców naszego przedszkola, odbył się Koncert Charytatywny na rzecz P. Krystiana Jablońskiego Taty naszego Absolwenta.

Pan Krystian kilka lat temu uległ poważnemu wypadkowi, w konsekwencji uszkodził rdzeń kręgowy i został sparaliżowany. Wymaga stałej opieki, a bez kosztownej rehabilitacji nie ma szans na powrót do zdrowia.

Rokrocznie od sześciu lat, właśnie dla Niego gramy, tańczymy i śpiewamy. Zawsze na początku i na końcu koncertu wspólnie śpiewamy “Piosenkę o pomaganiu” – Małej Orkiestry Dni Naszych – piosenkę, która jest hymnem tego wydarzenia. Nie inaczej było i tym razem, wszyscy wspólnie ją odśpiewali, a potem …

Na scenę wkroczyły dziewczynki z najmłodszych grup  i z ogromną lekkością i zwinnością zatańczyły “Taniec motyli”.

Kolejni artyści, którzy zaprezentowali się na scenie, to wspaniali i profesjonalni aktorzy z Teatru “Rada Rodziców”. Tym razem przygotowali  przedstawienie na podstawie bajki pt. “Jaś i Małgosia”. Byli fenomenalni, zresztą przekonajcie się sami :)))

Następni wykonawcy, swym tańcem dostarczyli nam mnóstwo mocnych wrażeń. Artystki te są zwinne, giętkie, a przy tym niesamowicie odważne. Było to Studio Taneczno-Akrobatyczne „Activo” z Sosnowca .

 Kolejni mali artyści z grup “Skrzaty” i  “Kangurki” zaprosili nas do swoich magicznych ogrodów …

 Kolorowymi strojami i odrobiną  folkloru zachwyciła nas kolejna grupa występująca na naszym koncercie. Występowała u nas już po raz drugi , mamy jednak nadzieję, że nie ostatni. Był to Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie”.

I przyszła pora na małych tancerzy z grupy “Zajączki”. Oni to właśnie zaprezentowali nam mocno energetyczny “Taniec Myszy i Kotów”.

Wspaniałego Walca Wiedeńskiego i Angielskiego podczas koncertu zaprezentowała nam grupa “Swing” z Młodzieżowego domu Kultury w Tychach.

Była Rada Rodziców, nie mogło zabraknąć Rady Pedagogicznej. Nasze Panie również solidnie do koncertu się przygotowywały, w tym roku wystąpiły w “Tańcu Bobasów”.

Nasz koncert zakończył występ dzieci z grupy “Smerfy”. W ich wykonaniu mogliśmy zobaczyć również taniec klasyczny – gorące Tango.

A oto jak nasz koncert zrelacjonował jeden z zaproszonych Gości

Prof. Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska

Na profilu Pana Jablońskiego, w podziękowaniu za organizację koncertu również ukazał się wpis…

Panu Jablońskiemu życzymy zdrowia, dużo cierpliwości i wiary  w to, że będzie dobrze.